Europa Conference League

Τα δύο γκολ της Μακάμπι μέχρι το δεκάλεπτο που... πάγωσαν το Καραϊσκάκη

Μία αδράνεια της άμυνας του Ολυμπιακού έφερε το 1-0 για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο 5ο λεπτό με γκολ του Ζάχαβι, ενώ ο Σαχάρ έκανε το 2-0 στο 9'!

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε για τον Ολυμπιακό ο αγώνας με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό ο Ζάχαβι έκανε το 1-0 μέσα από την περιοχή.

Ο μπαρουτοκαπνισμένος φορ, που έφτασε τα εννέα γκολ ενάντια σε ελληνικές ομάδες (και πέντε κόντρα στους «ερυθρόλευκους»), εκμεταλλεύτηκε τη μεγάλη αδράνεια στην άμυνα των Πειραιωτών και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο τελείωμα μετά την πάσα του Μίλσον.

Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 9' ήρθε και το 2-0, με τον Σαχάρ να σκοράρει μετά από επέμβαση του Πασχαλάκη σε σουτ του Πέρετζ...